View in List Format
August September 2015 October
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
30
31
1
at Lebanon Valley
4:30 PM

at Penn St.-Berks
7:00 PM

at York (Pa.)
7:00 PM
2
vs. Elizabethtown
7:00 PM
3
at Lebanon Valley
7:00 PM
4
at Eastern
4:00 PM

vs. Arcadia
7:00 PM

vs. Penn St.-Berks
7:00 PM
5
vs. Alumni 5K vs Millersville (@ Baker Campus)
9:30 AM

vs. Alumni 5K vs Millersville (@ Baker Campus)
9:30 AM

vs. Elizabethtown
@ Reading, Pa.
12:00 PM

at Rowan
1:00 PM

at Lebanon Valley
1:00 PM

vs. Lancaster Bible
@ Reading, Pa.
2:00 PM

vs. Arcadia
@ Lancaster, PA
3:00 PM

vs. Alvernia
6:00 PM
6
vs. Rosemont
1:00 PM
7
at Alvernia
7:00 PM
8
vs. Susquehanna
7:00 PM
9
at Elizabethtown
7:00 PM
10
11
at Little Three (Hosted by Gettysburg)
6:00 PM

at Little Three (Hosted by Gettysburg)
6:00 PM

at Flower City NCAA Preview - Day 1
TBA

vs. Houghton
6:00 PM

vs. Randolph-Macon
7:00 PM
12
at Flower City NCAA Preview - Day 2
TBA

vs. Lebanon Valley
11:00 AM

vs. Mary Washington
1:00 PM

vs. Muhlenberg
1:00 PM

vs. Penn St.-Altoona
1:00 PM

vs. Widener
4:00 PM

vs. Randolph
7:00 PM
13
at Flower City NCAA Preview - Day 3
TBA
14
15
vs. York (Pa.)
7:00 PM
16
at Misericordia
7:00 PM

vs. Elizabethtown
7:00 PM
17
18
vs. Calvin
@ Atlanta, Ga.
11:30 AM

at Emory
4:00 PM
19
vs. Wheaton (Ill.)
@ Atlanta, Ga.
10:00 AM

at Swarthmore
12:00 PM

vs. Swarthmore
1:00 PM

at Ursinus
1:00 PM

vs. Claremont-M-S
@ Atlanta, Ga.
2:00 PM

vs. Swarthmore
4:00 PM
20
at Penn. St. - Harrisburg Invitational - Day 1
TBA
21
at Penn. St. - Harrisburg Invitational - Day 2
TBA
22
at Stevenson
4:00 PM
23
at Messiah
7:00 PM

vs. Muhlenberg
7:00 PM
24
25
26
at ITA Southeast Regional Championships
TBA

at Ursinus
11:00 AM

at Ursinus
12:00 PM

vs. Juniata
1:00 PM

vs. Arcadia
@ Ursinus
1:00 PM

at Ursinus
5:00 PM

at Washington
7:00 PM
27
at ITA Southeast Regional Championships
TBA
28
at ITA Southeast Regional Championships
TBA
29
30
vs. Ursinus
4:00 PM

vs. McDaniel
7:00 PM

vs. Swarthmore
7:00 PM
1
2
at Paul Short Run (Hosted by Lehigh)
1:45 PM

at Paul Short Run (Hosted by Lehigh)
1:45 PM
3
at Mason-Dixon Collegiate Classic - Day 1
TBA

at ITA Southeast Regional Championships
TBA

vs. Bryn Mawr
12:00 PM

at Bryn Mawr
12:00 PM

vs. Dickinson
1:00 PM

at Bryn Mawr
2:00 PM

at Muhlenberg
7:00 PM